FISE na pikniku w Czosnowie

Ekonomia społeczna to przede wszystkim ludzie, a my byliśmy tam, gdzie są ludzie – na pikniku w Czosnowie! To wydarzenie, na które zaprosiło nas lokalne stowarzyszenie, było doskonałą okazją do promocji wartości Ekonomii Społecznej. 

🌤️ Pogoda dopisała, co zawsze przyciąga tłumy, a my byliśmy gotowi na liczne odwiedziny pod naszym namiotem. Na stoisku odbywały się kreatywne zajęcia plastyczne dla dzieci pod czujnym okiem Ela Hołoweńko, która dzieliła się swoim artystycznym zacięciem z najmłodszymi.

Gościliśmy również Akademię Kobiet Skutecznych, które dostarczyły inspiracji i wiedzy uczestniczkom. W trakcie wydarzenia trwało spotkanie ze stowarzyszeniem MOC z Czosnowa, które dzieliło się społecznymi inicjatywami i sukcesami.

Dorota Sumińska, lekarka weterynarii, pisarka i publicystka, dzieliła się swoimi zwierzęcymi opowieściami i zagadkami, łącząc pasję i wiedzę. Dziewczyny z Punktu Informacji Zawodowej dla Cudzoziemców opowiadały zainteresowanym, zarówno po polsku, jak i po ukraińsku, o warunkach i możliwościach pracy wśród migrantów oraz osób zagrożonych wykluczeniem.

🤝 Dziękujemy wszystkim za gościnność! To niesamowite być wśród mieszkańców Czosnowa, rozmawiać z nimi o wartościach Ekonomii Społecznej i czerpać inspirację z ich zaangażowania społecznego.

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego: #Mazowszepomaga, #MCPSpomaga #MCPS, #programywspacia i #solidarnośćmazowiecka.